| cristianzgz3 a întrebat:

De ce imi merge laptopul incet? am windowns vista home basic procesor 1.8.6 ghz cu memoria ram: 1 gb ddr2 (dar creca o sai mai pun unul ) hdd 80gb, 252mb grafica
laptopul este acer aspire 5315 eu zic ca este bun acest laptop asa pentru internet, muzica, poze dar nu pentru jocuri (mari)
ma framanta faptul ca nu merge la capacitate lui nu gandeste repede merge greu se blocheaza
astept un raspun bun dau funda+vot

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Google-norton eraser power-incarca-l-run-ok; google-ccleaner-incarca-l-run -instalat-foloseste-l din cind in cind,curata registri, hard, cookie net.

| Cosma16 a răspuns:

Ai multe pe el puse(poze ceva) sau virusi de pe net. poti sa ii iei oricand pe acestea si unele antivirusuri nu remarca faptul ca la tine in laptop s-a,, instalat" un virusbig grinAsa ca dai un scan cu antivirusu si sa vezi cati virusi aibig grinFunda?