| cristianzgz3 a întrebat:

! funda! deci am wd vista home premium 32 bits care ruleza pe un acer 5315 procesor 1.86, ram 1gb, 252mb memoria grafica, 80gb hdd,

intrebarea este daca mai pun 1gb de ram=2gb total o sa mearga mai bine as vrea sa-mi mearga cs 1.6 si daca merge 3 gb total laptopul suporta 2 dar am vazut pe net ca merge si 3

am bagat wd 7 dar am 2 motive sa nul bag cred ca se incalzeste mai repede pc-ul si si se incarca tot timpul, iar cs nu merge, merge intrerupt, de ce oare?

wd xp nu vreau

multumesc

2 răspunsuri:
| Herysys a răspuns:

Daca iti bagi wd xp iti merge cs 1.6 fara probleme

| IAmAnonim a răspuns:

Hahaha ma omule tu pui rami de 3gb dar procesorul este dupa timpu la ceausescu normal ca-ti merge cs-ul intrerupt, tu pui wd mai nou pe un sistem vechi (tu nu vrei xp-ul ca nu are aero sau sunete, etc. dar e mai bun decat vista) daca vrei wd 7 i-ati un procesor mai mare de 2-3ghz ca altceva nu ai sa-i faci.bafta!