| TheAceman a întrebat:

De ce in idle am in jur de 70% CPU Usage coborand brusc la 20% si dupa 10 secunde iar la 60-70%, 100% Memory usage si peste 95% Disk usage? Si cand ma joc am intre 90-100% CPU Usage. Este o problema grava?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Viruși+ antivirus fantomă cum e esset sau avast de exemplu, asociat cu un procesor de generație veche ce devine încet dar sigur incompatibil cu cerințele software de azi.Succes

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Spune configuratia pc-ului!
Poate fi din cauza Update-urilor! Opreste Automatic Update din Control Panel.

| Iugas a răspuns:

Este posibil sa ai ceva malware sau virus. Actualizeaza-ti antivirusul, dupa care fa o scanare. Poti incerca si cu malwarebytes- instaleaza-l, actualizeaza-l si scaneaza pc (primul link din google).

| Mihail_George_1988 a răspuns:

Depinde de ce calculator ai si ce jocuri vrei sa te joci dar daca sta in indle in 70% probabil ai virusi in pc sau trebuie schimbata pasta termoconductoare