| SDavidS a întrebat:

De ce iPhone 4S este mai scump decat Samsung Galaxy S II?

Răspuns Câştigător
| Elsiane a răspuns:

Pentru că iPhone-ul este o firmă foarte cunoscută și toată lumea sție că este un telefon bun, pe când Samsung este o firmă mai puțin cunoscută, dar pentru părerea mea ambele telefoane sunt bune.

13 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

rolling on the floor)))))

De cand este Samsung firma proasta?

Ca sa raspund la intrebare, deoarece este facut de Apple. Asta nu inseamna ca Apple au produse bune si Samsung produse de calitate proasta, din contra. Ambele telefoane sunt similare, nu te gandii ca IPhone are cine stie ce avantaj. Pretul la produsele Apple este scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Apple ar fi mai cunoscuta? NU
Pentru ca Apple foloseste materiale mai scumpe, care costa bani deci clar pret mai mare.
Pentru ca app store e mai mare ca google play.
Pentru ca sistemul OS e mai stabil. Daca faci un jb si scoti cablu de cele mai multe ori nu pateste nimic iphoneul. In schimb la android nu e chiar asa.
Pentru ca se bazeaza pe simplitate si performanta. Nu le trebuie live wallpapere sa faca lag, nu le trebuie tot felul de chestii de la android.
Cei drept acum fiecare cu gusturile lui. Cand ai primul iphone in mana, nu mai vrei altceva decat Apple. Stiu, si eu eram la fel. Dar de cand am lasat fitele de iphone, am inteles ca nu e chiar asa perfect, ca si androidul e la fel de bun, dar in alte lucruri, conteaza cum vrei sa il folosesti.
In caz ca nu ai observat, majoritatea vedetelor hollywood au iphone-uri. Ei vor simplitate si ceva bun. Nu le trebuie eu stiu ce mail.
Dar oameni mai business, care vor complexitate in sistem, aleg HTC-uri sau poate BlackBerry.
Merci daca ai citit pana la capat.

| Ioanantonia a răspuns:

Pentru ca Iphone este o firma mai buna! si iphone e iphone ...samsung e ft proasta parerea mea big grin

| bzl a răspuns (pentru Ioanantonia):

Iphone e de fite si daca Samsung e o firma prosta eu imi tai venelehappy

| Anonymus314 a răspuns (pentru Ioanantonia):

Poate vrei sa spui Apple* nu Iphone, Iphone-ul e un dispozitiv inventat de Apple.

Este mai scump pentru ca asa e concurenta, normal ca Samsung-ul o sa puna preturi mai mici ca sa vanda mai repede, Apple, si-asa are destui bani.

Samsung e o firma foarte buna, dupa parerea mea.
Daca ar fi sa aleg intre cele doua telefoane as alege Samsung.

| Ioanantonia a răspuns (pentru bzl):

Sora mea are Samsung, in primele luni mergea dupa o perioada de timp i se inchidea brusc(cu bateria plina)i sew bloca la meniu! mentionez ca si-a luat telefonul de la producator si serios acm...era cu toch screen!

| Ioanantonia a răspuns (pentru Anonymus314):

Eu am iphone, dragul meu speedeer96...eu consider ca ai alege Samsung pentru ca nu ai bani de iphone, ce e scump e bun, adica ce crezi ca Steve Jobs nu avea bani, prietene intra pe google memoriam avere ce vrei uh era miliardar, ce Samsung nici nu cred ca au visat vreodata!

| Anonymus314 a răspuns (pentru Ioanantonia):

Ok, calmeaza-te! E doar parerea mea. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioanantonia):

Iphone-urile sunt telefoane de top. Asa ca daca vrei sa compari cu Samsung, compari cu ceva nou, de top. Degeaba are touch screen. Daca ar procesor sau chipset grafic de rahat nu faci nimic atunci. Deaia poate se bloca. Ce avea? corby?

| NonEinstein a răspuns:

Pentru ca iPhone 4s are un sistem de operare total diferit fata de Samsung Galaxy S II dar sa nu crezi ca asta face Samsung Galaxy S II slab, din contra este foarte bun!

| Sprike a răspuns:

Pentru caIphone, este mai bun decat Samsung happy

| Siminica98 a răspuns:

Eu am iphone 4S si sunt foarte multumita de el si eu cred ca samsungul este o firma foarte buna dar nu se compara cu iphon'ul

| alexisbella a răspuns:

Iphone 4S este un telefon mult mai intelligent si firma iphoneului este mai conuscuta.