| Cezar_Ciobanu_1967 a întrebat:

De ce la mașina mea de spălat, îmi curge apă curată pe dedesubtul mașinii? Acest lucru se întămplă, doar cănd mașina își trage apă!? Ce să fie oare! Deci apa este curată fără detergent!

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

La cele mai multe masini se demonteaza capacul superior si in acest fel ajungi sa vezi electrovalva de admisie apa (2-4 cai depinde de model), aproape sigur in aceea zona sunt probleme si in mare poate fii asa : 1-furtun spart/fisurat, 2-colier slabit, 3-electrovalva defecta.

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Ori a crapar pe undeva furtunul de admisie apa rece ori racordul furtunului de admisie apa rece la masina de spalat s-a slabit si pierde apa.

| georgedanielc a răspuns:

Primul lucru uitate. curata cuva unde introduci detergentu.

| eueu1996 a răspuns:

Ai curatat filtru? poate e infundat

| Cezar_Ciobanu_1967 explică (pentru Hammurabi):

Mulțumesc frumos! Am să mă uit, să văd!

| Cezar_Ciobanu_1967 explică (pentru georgedanielc):

Mulțumesc frumos!