| mihairey a întrebat:

Masina de spalat polar nu i se mai inchide electrovalva, curge apa incontinuu. Aveti idee de ce se intampla acest lucru?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

S-a blocat din cauza mizeriei acumulate în timp. Dacă se ardea bobina rămânea pe poziţie închis. Mai există o variantă - este posibil datorită înfundării sitei filtrului de la intrare să fi rămas mai mult timp cuplată electrovalava care s-a încălzit mai mult decât trebuie blocând dispozitivul pe poziţia deschis prin deformarea acestuia.
Dacă după curăţare nu-şi revine trebuie înlocuită.