| marik_8411 a întrebat:

De ce mi se deconecteaza mereu netul? am de la rds.va rog cine stie

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Poate e de la ei. Si eu patesc la fel cu internetul. Trebuie sa sun de 5 ori pe zi la ei.

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu esti cumva din baia mare? haha, asa-mi face si mie si iti garantez ca nu-i de la mine din calculator, dar cand suni la rds intri in direct cu niste domnisoare simpatice care iti raspund de pe hartie si-s varza la chestii tehnice. daca sunti, zi-le sa te puna in direct cu departamentul tehnic de la tine din oras.

| costymaximus a răspuns:

Suna la cei de la rds, poate e de la serverul lor.

| 1000bodies a răspuns:

Mda... la fel mi se intampla si mie. nu stiu ce are. Din 5 in 5 min se deconecteaza straight face

| buburuzaucigasa a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema mi se deconecta din 5 in 5 minute dar s-a rezolvat problema singura.Suna la cei de la RDS (0348400414) si spune-le despre ce problema ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla dar n-am sunat credeam cai de la windows dar ii sun imd sa vad cemi recomanda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce fel de reta sunteti conectati pe modem sau (fibra optica) UTP la utp problema cu parola cand inregistraza userul si eventula de setari pe pc restul depinde de operator, la modem cu mijloace de conectare eventual semnal slab sau trebuie resetat modemul scoateti din priza si setari pc restul depinde de operator de retea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur e de la ei eu sunt din Buzau si patesc la fel de 2 3 ori pe ora. Am facut pana acum vreo 6 reclamatii si degeaba.

| VampyYuki a răspuns:

Si mie mi se intampla tot timpul... -.-'...Si eu am net de la RDS si nu au servicii bune deloc.Ii ia o gramada de timp unei pagini sa se incarce.Cred ca dau refresh de mai mult de 50 de ori pe zi dar degeaba.Am sunat la ei si chiar alaltaieri au venit sa mi-l "rezolve".Dar merge la fel.

| Rebelufaracauza_Ghin_1988 a răspuns:

Ai la setarile conexiunii idle time before hang up, seteaza pe never

| 4real a răspuns:

Am patit si eu la fel, mi se deconecta aleator si uneori continuu. I-am chemat si acum cateva zile mi-au schimbat toata conectica, mufele de la tabloul RDS din bloc si de la intrarea in calculator, au refacut si conexiunile de pe traseu si acum merge bine fara intreruperi. Poate fi si placa de retea de vina dar la mine conexiunile erau problema. Aveau peste 4 ani vechime si bine ca le-am dat eu ideea sa-mi schimbe mufa de la cablu ca altfel nu-i dadeau de cap.

| RLsT a răspuns:

Si pe mine la fel dar la jocuri online dupa ce ma conecteaza imi spune ca sunt deja intrat straight face si tot din 5 minute dar a scris Musicphreak ceva de porturi cum adica in portuti in gaurile alea din router sau modem?

| Musicphreak a răspuns:

La fel si la mine pica din 5 in 5 minute,astazi mi-am rezolvat problema, sa stiti ca e de la porturile din care va vine cablul in casa, ceva fluctuatii de curent din cate am inteles.Bagati cablul in alt port si gata problema happy. bft