| Yuuki81 a întrebat:

De ce mi se opreste calculatorul singur fara ca eu sa fac nimic? (ma enerveaza atat de tare incat imi vine sa il arunc pe geam sa il sparg sa ii dau un ciocane pana cand nu o sa se opreasca)

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Problema poate fi de la încărcarea cpu-ului adică a coşului procesorului, problemă ce vine de la prea multe aplicaţii deschise, viruşi sau prea multe programe ce pornesc o dată cu sistemul, precum şi rularea a prea multor servicii implicit.
remediu
Optimizarea sistemului de operare în funcţie de configuraţia computer-ului ce îl ai, curăţare, defragmentare dar nu înnainte de a instala un antivirus eficient şi a-l scana de viruşi.Succes

1 răspuns:
| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Intra in msconfig si dezactiveaza programele care ruleaza odata cu windows-ul, descrca-ti de pe cnet ccleaner si glary utilities si dupa ce le instalezi lasa-le sa-si faca treaba. poti de asemenea sa-ti stergi din c atunci cand dai clic dreapta pe c si clichezi pe proprietati, o sa vezi ca ai o optiune de clean(curatare)da-i pe ea si vezi ce face...