| Alin2017 a întrebat:

De ce mi se tot deregleaza ceasul la pc, am cumparat o baterie noua dar tot asa? Dau funda

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai setat corect ora și data din BIOS, ceasul sistemului ar fi trebuit sa indice corect ora.
De asemenea încearcă să schimbi serverul de actualizare a datei și orei cu unul ce funcționează 100% cum e cel de time.gov( de exemplu), apoi actualizează data și ora, și bifează c aceasta să se actualizeze automat de pe acest server.Succes

| gelu1970 a răspuns:

1 bateria ce ai cumparat e veche si e pe duca
2 nu ai setat ora data si anul in bios dupa ce ai schimbat bateria

| Ineys a răspuns:

Stai stai stai putin. Ti se deregleaza ceasul de la PC. Ai cumparat o baterie noua. La ce baterie te referi? Banuiesc ca la cea de BIOS. Seteaza data si ora din bios, nu doar din windows. Cred ca asta ar fi problema. Reinstaleaza windows-ul. Dai un reset la BIOS, incearca-le pe toate.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
Şi mie mie se întâmpla asta asta pe windows xp. Am intrat în colţul din dreapta, jos la "Internet Time" şi am debifat "Automatically synchronize with an Internet time server", acum nu se mai dereglează.