| greenmoon a întrebat:

De ce nu gasesc serverul chat.apropo.ro in programul mirc? fac ceva gresit?

10 răspunsuri:
| Elena97M a răspuns:

Serverul e irc.apropo.ro iar camera #apropo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serverul de mirc pentru chat-ul apropo este irc.apropo.info

| awspam a răspuns:

Pentru ca nu e server daca tu cauti un server adica e pe un server postat un chat cum ii spui tu si tu ala ar trebui sa il cauti acum sa spun asa nu vad cum sa pui un chat de genul ala pe mirc, ala ruleaza in java si mircul in dos e aiurea, nu inteleg ce cauti

| greenmoon explică (pentru awspam):

Deci, e un chat...pe apropo.ro si eu intram fara mirc, adica de pe siteul lor apropo.ro! acolo m-au banat, habar nu am de ce, imi apare ceva legat de g-lined, fara sa fac nimic (nu am mai putut sa vad replicile cand conversam) si se blocase. apoi mi-am amintit ca tipul cu care vorbeam pe chatul ala spunea ca intra pe chat. apropo.ro de pe mirc. cum facea asta?!

| awspam a răspuns (pentru greenmoon):

Ap spune asa intra daca te au banat cu proxy ce e asa greu si ai terminat... ai luat ban pe ip dar daca iei ip de sua sau china alea merg bine Germania iar merg bine

| greenmoon explică (pentru awspam):

Nu inteleg, zi-mi pasii, sunt total paralela...

| greenmoon explică (pentru awspam):

Apropo, eu nu pot sa iau niciun ip, caci am wireless parolat si tot tacamul, e static, iti dai seama. nu am idee cum sa procedez.

| SDana a răspuns:

Incearca irc.chatapropo.eu sau chiar si de pe telefon www.chatapropo.eu

| Dan_Andrei_1989 a răspuns:

Adresa noua de la chat este www.apropochat.ro, celelalte adrese sunt imitatii. Dupa ce veti intra, veti vedea ca pe aceasta adres gasiti aceleasi peroane ca si pe apropo.ro. O zi bun.

| godacelu1987 a răspuns:

Mai nou, serverul este irc.chatapropo.net si camera #apropo