| Nae_Ionut_2001 a întrebat:

De ce nu imi merge laptop-ul la performantele pe care ar trebui sa le aiba? Este un laptop de gaming potent (Asus Tuf-Ryzen 7 3750H, Nvidia geforce gtx 1650, 8GB RAM...). Pot face ceva in privinta asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la windows

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aceleasi componente, puse intr-o unitate pc vor ajunge la performantele dorite.
Ce vreau sa spun nu este faptul ca ar trebui sa pui componetele acestui laptop intr-o unitate pc; ci vreau sa spun ca o unitate pc merge mai bine decat un laptop atunci cand ambele au aceleasi componente.

Conectate la un monitor, smartphon-urile merg mai bine decat laptop-urile.
Laptop-urile, chiar si cele de gaming, nu sunt mai bune decat o tableta "Made in Romania".

| Alexuţ02 a răspuns:

In ce conditii il rulezi? toate laptopurile daca nu au un sistem de aerisire / racire bun scad performantele ca sa-si protejeze componentele... ia-ti un cooler gaming potent ca sa se potriveasca cu laptopul si urca-i trepiedul la prima treapta sa zic asa.
Asta ar fi una din solutii...

De cat timp ai laptopul?

| Țoglă a răspuns:

Fă-i o revizie tehnică și instalează un windows curat.

| Daniel31 a răspuns:

S-ar putea ca ramii sa nu fie de ajuns. Daca e cum cred eu, din aia 8 mai poti folosi doar 6, pentru ca 2 sun folositi de placa video integrata. Daca nu, incearca power plan-ul performance al laptopului si vezi daca sunt diferente.