| Thunder182 a întrebat:

Îmi poate spune cineva ce jocuri merg pe laptopul Laptop ASUS ROG FX505DT cu procesor AMD Ryzen 7-3750H pana la 4.00 GHz, 15.6", Full HD IPS, 8GB, 256GB SSD M.2 + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5, Free DOS?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh... ma astept sa mearga undeva intre 70-150 FPS, ultimele poate chiar mai mult.

Verifica aceste lucruri inainte sa cumperi ceva, mai ales un laptop. Uita-te pe Youtube, urmareste preturile, compara mai multe laptopuri si apoi hotaraste-te.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ar fi culmea sa stim toate jocurile care merg pe el. In mod normal la acele caracteristici ar trebui sa mearga majoritatea, unele poate nu chiar pe very high.

Exista pe internet o gramada de gametests:
https://www.youtube.com/watch?v=G3KBOmLYChw

| Thunder182 explică (pentru DoarBogdan):

Gta 5, Cod Black Ops (toată seria) si Cod ww2

| DoarBogdan a răspuns (pentru Thunder182):

Eh... ma astept sa mearga undeva intre 70-150 FPS, ultimele poate chiar mai mult.

Verifica aceste lucruri inainte sa cumperi ceva, mai ales un laptop. Uita-te pe Youtube, urmareste preturile, compara mai multe laptopuri si apoi hotaraste-te.