| Sirb_Iulian_1997 a întrebat:

De ce nu ma pot conecta la wireless pe laptop Acer. imi apare ca a gasit reteaua wireless, dupa ce dau conectare imi :Windows is unable to conact to the selected network. The network to may longer be in range. Please refresh the list of avaiable networks and try to conect again.
CE SA FAC

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

El incearca sa iti zica ca e prea departe( laptopul fata de modemul care emite).
Daca apare doar prima propozitie, e posibil si ca reteaua sa fie parolata.
Vezi daca te-ai mai conectat la ea, intra in Network and Sharing Center( apesi pe iconita cu semnalul wifi si din partea de jos a meniului). Acolo te duci la Manage wireless networks, dupa care daca o gasesti in lista si o stergi( o selectezi si alegi delete din meniul de deasupra listei).
Dupa care incerci sa te conectezi din nou.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zice ca nu detecteaza reteaua wifi si trebuie actualizata sa poata prinda, dupa acel pas in caz ca problema persista wifi la laptop trebuie reparat (in caz ca se poate)

| K0sti a răspuns:

Reinstaleaza driverele! Ceva nu e bine pe acolo!