| blastphemy23 a întrebat:

Am instalat un Windows XP pe un jaf de laptop care, in trecut, se conecta la wi-fi. Acum am intslat un driver ca sa pot cauta o retea wi-fi dar nu gaseste nimic nici langa wifi. Spune No wireless networks were found in range. La Network Connections imi spune Not Connected, Firewalled. E blocat netul prin Firewall sau ceva? Unde sa intru si ce sa fac?

2 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Dar sunt mai multe stadarde de wifi (pe canale sau frecvente diferite)... scrie 802.11 urmat de literele a, b, g, n sau cel mai nou este ac. Modelul a si b nici nu se mai fabrică. (Mai verifica calculatorul si routerul si te mai documentezi pe net, eventual cauți programe care îți arată aceste detalii)

| Rommeo a răspuns:

Varanta de mai jos sigur rezolva problema, dar totusi nu stiu sigur daca si pe XP. Incearca ca nu ai nimic de pierdut.
https://dozadeitblog.wordpress.com/......dows-ului/