| lolo23 a întrebat:

De ce nu mai citeste calculatorul cardul de memorie al aparatului foto?

de exemplu, daca conectez aparatul foto cu usb'ul merge (si cu cardul in el), dar daca pun cardul de memorie la calculator, nu-l citeste.

ce-as putea face sa-l citeasca din nou?

7 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Incearca in felul acesta:
Salveaza tot ce ai de pe card in pc prin usb, dupacare din camera foto formatezi card-ul (cauta la meniul aparatului foto). Si incearca sa faci 2-3 poze sa vezi daca s-au salvat si mai ales daca functioneaza ca inainte. Numai bine.

| IndescribableChild a răspuns:

Exact asa am patit si eu.
USB este prea uzat si nu mai citeste anumite carduri de memo sau stickuri.
Nu am nici cea mai vaga idee ce poti face. La asta ma gandesc si eu

| Hassel a răspuns:

Cititorul de carduri este defectwinkingasta e singura explicatie posibila... poti incerca sa stergi de praf cititorul si usb-ul in care il pui(poate asa vamerge), dar cea mai buna solutie e sa-ti iei altul(nici nu e foarte scumpwinkingpacehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-as putea face sa-l citeasca din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau nu iti este instalat cititorul de carduri (trebuie sa ai cd-ul cu driverul in cutie) asa am patit eu, dar l-am rezolvat tongue

| Stan_Marius_1978 a răspuns:

Buna,si eu am o problema cand conectez camera l pc nu misca nimic in mom cand bag sticul merge

| Harasemiuc_Daniel_1992 a răspuns:

Vezi daca ai instalat tuneup utilities s-ar putea sa-ti fi facut el niste modificari in sistem sau alt program care il modifica si de aia nu-ti mai citeste cardul ca asa am patit si eu sau s-ar putea sa fie defect.