| RalluMrr a întrebat:

Buna!

Am si eu o problema. aparatul foto nu-mi mai citeste cardul de memorie.
Ce as putea sa-i fac?

8 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

E bulit cardul trebuie chimbat

| horia2012 a răspuns:

- Formateaza cardul FAT32 pe calculator.Din My Computer, click dreapta pe card -Format - full format.
- Daca nu merge nici asa, nu ai ce face. Cumperi altul.

| RalluMrr explică (pentru horia2012):

Am incercat sa-l formatez in aparat, nu merge, in calculator nici atat...

| horia2012 a răspuns (pentru RalluMrr):

Dar poti intra pe card in calculator?

| RalluMrr explică (pentru horia2012):

Nu.

| horia2012 a răspuns (pentru RalluMrr):

Am zis sa faci verficarile astea pentru ca m-am gandit ca se poate recupera ceva. Cardurile se strica destul de greu.
Daca nu e blocat (are un butonas intr-o parte care trebuie sa fie indreptat catre contacte), atunci din pacate nu ai ce face
si va trebui sa cumperi altul.

| bogdi9 a răspuns:

Sigur cardul e stricat, mai bine cumpara altul e sub 30 de lei.Bafta!

| Andiana a răspuns:

Formataza cardul cu un computer sau direct cu aparatul din meniul sau, daca nici una dintre metode nu merge, probabil s-a stricat.