| SweetGirl1303 a întrebat:

De ce nu-mi merge internetul pe tableta, pe laptop merge, dar pe tableta cand scriu parola zice ca e retea indisponibila (P.S. am internet de la RDS si wireless )

6 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Ai router sau switch? Scwitch-ul permite conectarea pe rand a dispozitivelor, pe cand router-ul permite conectarea simultana a acestora.

| SweetGirl1303 explică (pentru Brotacelul):

Am router

| Brotacelul a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Poate nu este setat corect router-ul? Eventul daca router-ul tot de la RDS este, suna la ei si-ti explica ce anume trebuie facut - dar doar in cazul in care este echipamentul lor.

| anamaria13b a răspuns:

Aceasi problema am si eu. Încearcă sa te deconectezi de la laptop si sa il stingi oar pe tableta v -a merge si când vrei sa te conectezi iar pe laptop scoate wifi -ul de la internet. Ada am si eu. Nu o poti rezolva doar daca chemi un specialist. Funda?

| Leonardo_Leo_2001_A6Hb a răspuns:

Tableta nu poate conecta la reteaua ta de date...