| Rony56 a întrebat:

Salut

Intrebarea asta o pun de pe tableta
Am instalat driverul pentru win xp de wireless(am laptop)
Si aveam win7. acum am conexiunea cu parola(asa o aveam)
am win xp sp2 acum, cum am spus.conrx. wireless are4-5linii. Merge bine.problema este ca scriu parola si o confirm Si o scriu ff corect. Imi zice asa
The netwrk password neeeds to be 40bits or104bits depending on your network configuration. The can be entered as 5or 13ascii characters or10 or26 hexadecimal characters.

Ce sa fac ca sa mearga? Am conectat ls o retea fara parola si mergea(era conectat, da merge greu p'ala.mersi)

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Acest lucru înseamnă că, dacă introduci o parolă ca și caractere hexazecimale,
trebuie să tastezi exact 10 caractere (5 bytes) pentru cheia de 40 biți,
sau exact 26 caractere (13 biți) pentru cheie de 104 biți).
Dacă ai tastat alt număr de caractere de 10 sau 26, sau orice
caracter care nu este o cifră hexazecimală, acest lucru este interpretat ca șir ASCII.
În acest mod, fiecare caracter este un octet de la sine.
Deci, lungimea valabilă din șir, în acest caz, este de 5 sau 13 caractere.
Dacă această condiție nu este îndeplinită, șirul nu poate fi acceptat ca o parolă validă.
Verifică cu atenție ceea ce tastezi!
Poate că ai tastat litera O în loc de zero, sau L mic în loc de 1, etc

| Rony56 explică (pentru neluL):

Parola continea doar litere, nu so cifre

| Rony56 explică (pentru neluL):

Si parola avea 9 caractere(litere)

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Configureaza routerul! SCHIMBARE parola router - intra in Internet Explorer - scrie in bara de sus -> http://192.168.1.1 sau http://192.168.1.2 Acum da click pe WI-FI (la unele routere este in stanga) si jos de tot in pagina da click pe -> Configurare ->aici schimbi parola wi-fi si apoi click pe ->SAVE. Bafta!

| Rony56 explică (pentru neluL):

Salut nelul stiu ca tu intrii foarte des pe TPU si stiu ca ai expert. am o intrebare. deci am facut mai multe filmulete cu nea ilie pe bucati ca sa nu vada cei care se uita ca planuiesc cu un prieten ce sa facem in filmulet. deci am camtasia si le-am pus la timeline am pus text, si cand am dat pe youtube era doar prima bucatica, si nu era tot filmul, cum fac alea un video intreg?

| Rony56 explică:

Hei nelul
Ala e ip-ul meu? ca de fapt routerul e al u unchimiu.si are laptopul lui