| 12Darius13 a întrebat:

De ce nu prind wifi pe laptop? Pane ieri am prins si dintr-o data nimic. Am instalat si windowsu.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa functioneze wi-fi,
- trebuie sa fie pornita (de la tastatura)
- trebuie sa aiba driverele instalate
- trebuie sa ai semnal wi-fi la care sa te poti conecta

Dupa ce instalezi windows-ul, intrii pe site-ul producatorului laptopului, de unde descarci si instalezi toate driverele date de fabricant (chiar daca windows-ul a instalat unele drivere universale).

| NAT0 a răspuns:

Tu l-ai instalat? S-ar putea să nu fi instalat și driverul broadcom.

| 12Darius13 explică (pentru NAT0):

La ce? la wireles?

| DavidoffUser a răspuns (pentru 12Darius13):

Nu, la antena parabolica

| florinflorescu a răspuns:

Instaleaza driver placa video, el include si placa de retea. astfel vei avea din nou wi-fi. daca nu ai placa video, descarca de pe net.

| AdrianDragan10 a răspuns:

Probabil iti trebuie un driver. Zic si eu...

| Bârlă_Stefania_1996 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat nu este nimic neobisnuit tot ce trebuie sa faci e sa-i dai un refresh dupa sa-l inchizi si sa-l lasi asa vreo 2 ore. ori daca nu poate fi de la wi-fi ceva