| RaulB1997 a întrebat:

De ce pe Azerty.ro preturile la componente PC sunt mult mai mici decat la multe alte site-uri? Nu ca nu ar fi un lucru bun dar chestia asta iti da de gandit referitor la calitatea produselor de acolo. A cumparat cineva ceva de acolo? Ce parere are? Ori ei le vand pur si simplu mai ieftin, calitatea fiind poate ca la Emag (doar un exemplu de site).

Răspuns Câştigător
| MachoManRandy a răspuns:

Ca in multe alte exemple, locul fiind mai putin cunoscut, componentele sunt mai ieftine ca pe alte site-uri mai mult cunoscute.E totul despre reclame si recunoasterea brandului. Spre exemplu eu nu am mai auzit de Azerty pana acum, dar toata lumea stie de Altex si compania isi permite sa vanda lucrurile mai scumpe ca vezi doamne sunt de la Altex si trebuie sa mearga ca tot fac aia reclama.