| AlexanderChristianFenty a întrebat:

De ce se bea vin in avion?big grin cat dureaza un Zbor pana in Madrid? Ce obiecte nu am voie sa iau(telefon, laptop)? care`i probabilitatea de a ma prabusi:-s

Răspuns Câştigător
| dadaina a răspuns:

Nu e musai sa consumi bauturi alcoolice in avion si daca le consumi trebuie sa le cumperi de la bord pentru ca nu iti da nimeni voie sa te urci cu alcool in avion. Probabil beau fricosiilaughing Zborul pana in Spania - Madrid dureaza cam 2 h jumate, depinde de companie. De exemplu cu Tarom de la Bucuresti e plecarea la 9 dim. si se ajunge la ora locala 11:55. Diferenta de fus orar e parca -1.Ai voie Laptop, ai voie telefon, numai sa le tii inchise pe parcursul zborului.Nu ai voie obiecte ascutite, lichide, astea le poti pune in bagajul din cala. Probabilitatea de prabusire e mult mai mica decat a calatori cu masina sau alte mijloace de transport.Si oricum majoritatea acccidentelor aviatice au fost din cauza erorilor umane. E cel mai sigur mijloc de transport.Cred ca e primul zbor de intrebi lucrurile astea laughing. Inchide si tu ochii la aterizare si la decolare ca alea sunt cele mai aiurea momente, tine-te strans de manerele de la scaun si incearca sa faci nani laughing

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu se bea mereu vin in avion si oricum se bea putin. Un zbor pana in vestul Europei dureaza de obicei in jur de 3 ore, fie ca e Italia, Germania sau Anglia. Sa iti sigilezi/incui bagajele pe care le lasi in cala pentru ca se fura ca in codru. Telefon, laptop le poti lua cu tine dar le tii inchise. Nu stiu daca e obligatoriu mereu sa le inchizi, dar te anunta ei. Zborul cu avionul este statistic cel mai sigur, cel mai mic procent de victime/km laughing Mergi cu incredere, altii calatoresc zilnic cu avionul. Oricum, n-ar strica daca ai invata sa zbori inainte, pentru orice eventualitate :p

| Ea12345 a răspuns:

Pentru ca unii oameni doresc sa bea vin in avion tongue
Dureaza cam 4-5 ore...Telefoanele trebuie inchise, depsre laptop cred ca il poti lua, dar in bagaj big grin
Iar probabilitatea prabusirii... 100% smug

| alexutzu00791 a răspuns:

De fapt e sangrido, ca te duce la madrid; 2ore, cu stationare la norul km47; lama; pai depinde daca vrei s o faci, eu zic ca sare de suta; avionul cade mai greu

| monyk a răspuns:

Buna, hmm...se pare ca cuiva ii este frica de avionhee hee...pai nu stiu exact de ce se bea vin in avion, poti sa iei telefonul si laptopul cu tine dar trebuie sa le tii inchise ca ele pot defecta avionul si exista riscul unei prabusiri din cauza semnalelor din spatiu; probabilitatea de a te prabusi; asta nu se stie pentru ca pot aparea defectiuni dar asta se poate intampla si in cazul masinii, autobuzului, etc, nu neaparat avionului, insa normal ca e mai infricosator, dar trebuie sa te relaxezi si sa stai linistit, un zbor pana la Madrid face cam 4-6 ore, depinde, poate chiar 3, depinde de unde decoleaza.

| Nu conteaza a răspuns:

Pai faza cum ca avionul se prabuseste daca avem pornite telefoanele sau etc este d mult depasita adica s-a demonstrat ca nua re nicio revelanta daca ai telefon la tine sau laptop in cazul tau; da' de mentalitatea oamenilor oh go on. si faza cu probabilitatea poti sa afli cate avioane se prabusesc p saptamana si imparti la suma de zboruri laughing)) si ahsa iti iese probabilitatea

| nobody_7406 a răspuns:

Habar nu amlaughing stiu doar ca probabilitatea de a te prabusi este scazuta. sunt destul de rare accidentele de avion, avand in vedere cate accidente de masini se intampla zilnichappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un zbor din bucuresti pana in madrid dureaza cam 3ore si 20, 30 de minute.ai voie sa iei si telefonul si laptopul dar laptopul trebuie sa il inchizi, iar telefonul trebuie sa il dai pe,, avion,, e o fuunctie pe care o ai pe telefon eu o am. daca vrei poti sa imi bagi id meu e sorana.rosu

| Prunela a răspuns:

La prima intrebare big grin de fite ca a 2 telefon ca asa le trebuie lor la a 3 nici o speranta daca esti emo laughing daca esti punk sau alte genuri este o posibilitatetongue

| valentinox a răspuns:

Ba da le cumperi din aeroport si poti sa te urci cu ele in avion pentru ca la vama nu te lasa nici cu o sticla de apa... da dp ce treci vama ai magazine si iti iei ce vreiwinking si un zbor pana la madrin este de 3 ore 35-40 de minutewinking si ai voie si cu laptop si telefon si tot dar trebuie inchisewinking

| valentinox a răspuns:

Ba da le cumperi din aeroport si poti sa te urci cu ele in avion pentru ca la vama nu te lasa nici cu o sticla de apa... da dp ce treci vama ai magazine si iti iei ce vreiwinking si un zbor pana la madrin este de 3 ore 35-40 de minutewinking si ai voie si cu laptop si telefon si tot dar trebuie inchise

| Immortal23 a răspuns:

Ca sa ti se regleze tensiunea, in jur la 2 ore, orice poti sa ia-i, doar telefonul pornit nu se permite in timpul cursei.probabilitatea este de 1 la 11 milioane sa te prabusesti,