| raducu97 a întrebat:

Imi puteti spune ce obiecte nu au voie in avion? happy

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Salutare! pai,bagajul de mana nu trebuie sa contina uramatoarele obiecte : foarfece,lame,unghiere,cutite,pensete,ace,furculite,(in general obiecte ascutite ce pot provoca rani ),parfumuri,tigari,sticle de bautura,sucuri, brichete, chibrituri. happy

2 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Salutare!
Pai in primul rand in bagaj nu trebuie sa ai obiecte metalice, sau orice fel de aparat electric ce emite radiatii ce pot afecta avionul
Bafta!

| LovellyAngel a răspuns:

In avion nu ai voie sa ai:
Droguri, băuturi, mâncare, arme. Plus ca telefoanele trebuie închise si orice alt aparat electronic. Baftawinking