| AndreiTudose a întrebat:

De ce se inchide pc-ul singur? M-am uitat putin in el si am inservat ca placa de baza se cam incinge. Cate o fi motivul? Am fost acum 2 saptamani la reparat cu el ai mi-au spus ca se inchide singur pentru ca e placa veche. Nici eu nu stiu ce sa zic. Oare placa e problema?

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Sunt mai multe motive :
1. Placa de baza.
2. Sursa nu mai e buna...
3.Iti lipsesc niste programe de la win (mi s-a intamplat si mie si eu l-am reinstalat win pe pc si dupa nici o pb)

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Andrei cand cpu atinge o temperatura de 90 de grade sau de 70% in functie de cum e stat biosul se stinge, asta duce in timp la arderea cpu /placa de baza, curata-l de praf, un nou cooler desigur

| untu a răspuns:

Trebuie sa fie de la jocul de pe desktop!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil placa este problema.

| FlorinCiokan a răspuns:

De cele mai multe ori opririle si restart-urile sunt din cauza ram-ului.
Schimba windows-ul si daca tot asa face incearca cu alte placute de ram sau du-te la un service acolo sigur au alte placute de ram cu care sa incerci sa vezi daca se mai inchide sau nu. Bafta

| DanielPH a răspuns:

Fa si tu un test...
Curata unitatea de praf [Scoti ventilatoarele, procesorul si cu o perie il scapi de praf.]
Lasa unitatea fara carcasa aceea, daca tot se stinge inseamna ca placa este terminata.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Posibil ca da... sau nu... Schimba windows-ul.

| AndreiTudose explică:

Am fost cu ea la service, si cei de acolo spun ca se blocheaza pc-ul si se inchide din cauza placii ca este veche. Placa e din 2007.