| vladutzumuresan1996 a întrebat:

De ce se tot aprinde laptopul noaptea la 3 si cum pot remedia problema?

1 răspuns:
| Adrian1983 a răspuns:

Fie il stingi de la buton, si nu se stinge complet doar "doarme", respectiv nu e shutdown e in sleep, fie shutdown-ul din start nu e shutdown e tot sleep, fie biosul are setat "wake up on.". Daca ai laptop biosul e putin probbail sa fie problema, caci laptopurile au un bios mai simplut. Daca il stingi din buton, nu-l mai stinge din buton. Daca il stingi normal, cu shutdown din start, atunci intra in control panel, gaseste power options, da-i change plan settings, apoi la Put the computer to sleep, selectezi Never si Never, dupa care mai jos Advance Power Settings, cauta Powe buttons and lid, la sleep selectaza Do nothing, la powe button selecteaza shudown, apoi mai sus la Sleep, selecteaza do nothing la primele 3 optiuni, si la ultima Allow wake timers, selecteaza Never/Never.