| LDCCristi a întrebat:

De ce ventilatorul de la sursa scoate un zgomot de zici ca-i Dacia lui tataie laughing? L-am scos l-am curatat si cand il testez fara sa il bag in sursa se aude ca un Mercedez laughing. Cand il bag in sursa face ca tractoru sad

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Carcasa amplifica zgomotul facut dar cred ca lagarele ventilatorului sint uzate deci daca ai posibilitatea si pricepere sa la ungi cu un pic de ulei de mecanisme (cu o siringa cu acul putin indoit pentru acces) sau cu un spray degripant

http://piese.fitnesspartner.ro/......uper_1.jpg

ar putea ajuta dar nu pentru lung timp

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

S-a deplasat ventilatorul nu mai sta bine fixat pe acel ax si de aici iti face ca un ''mercedes''.