| SelfieWild a întrebat:

De ce videoclipurile de pe calculator nu au imagine (doar sonor).
Ps: videoclipurile sunt puse de pe o camera pe calculator. Iar pe camera poți vedea imaginea.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Ai nevoie de un codec, pe care camera îl are instalat în memoria sa, de aceea camera poate rula acel fișier video.
Cel mai ușor ar fi să descarci un program de văzut fișiere video, precum VLC sau KMplayer, care au integrat mai multe codecs.
Mai complicat ar fi să descarci K lite codec pack și să instalezi, acesta are un proces mai greoi de instalare cu diverse opțiuni. Nu numai atât dar are și junkware în el, trebuie să ai grijă pe ce apeși Ok.