| DDCC a întrebat:

De ce Windows Phone îmi tot cere reconfirmări de parolă? Ba la Microsoft, ba la Yahoo câteodată (îmi dă ceva mesaj cum că are nevoie de acreditări), ba m-am trezit că-mi cerea după ce am pornit aplicația MusicTube (îmi tot cerea, chiar după ce lansam aplicația, să votez aplicația "rate this app", am zis s-o fac, să scap măcar de mesaj însă apoi nu puteam da trimitere, nu mai știu ce mesaj îmi apărea, parcă ceva "Not an Microsoft answer"). Acum câteva zile îmi dădea o eroare la OneNote pe care am rezolvat-o după ce am intrat în aplicația Magazin și am introdus parola de la contul Microsoft (chiar după ce am intrat în magazin îmi cerea acea parolă).
Îmi poate cineva explica, vă rog, care este treaba cu atâtea verifică și reverificări de parolă? Poate am făcut eu ceva de care nu îmi mai amintesc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai setat - in calitate de admin - sa ceara parola la instalarea / rularea aplicatiilor.
Aceasta setare se face daca nu vrei sa-ti umble /deregleze telefonul oricine-l ia in mana.