| BLADE98 a întrebat:

De ce windowsul nu detecteaza monitorul extern pe care il conectez?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu are cum sa nu il detecteze. ori rezolutia este prea mare din pc si monitorul nu-l suporta, ori este bulit cablul VGA / HMDI.

| BLADE98 explică (pentru Jipa95):

Dar daca nu am driverul instalat de la placa video windowsul poate detecta monitorul?

| Jipa95 a răspuns (pentru BLADE98):

Cu siguranta.

| BLADE98 explică (pentru Jipa95):

Cu siguranta ce?

| Jipa95 a răspuns (pentru BLADE98):

Daca nu ai driver-ul instalat, normal ca monitorul iti poate detecta pc-ul. Atunci cand instalezi xp si nu ai nici un driver instalat nu mai porneste monitorul? Exclus.

5 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Drivereasy