| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am probleme cu unitatea, in momentul in care scot cablul din spate
si il bag din nou sau se ia curentul, tastatura si mouse-ul se aprind dar unitatea nici un semn, doar dupa ce dau tot jos de pe placa de baza porneste, dupa ce porneste si o sting din windows porneste normal de la buton.

Placa de baza este ga-b75m-d3h v1.2, rami 4x2gb kit, cpu i5 2500s 3.4 ghz, 2x hdd 1tb segate 1x ssd Kingston 120gb, video onboard

Are cineva idee din ce cauza face asa?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce sursa ai? Nu are buton de on/off? E cea mai mare prosteala sa scoti/bagi cablul din sursa cand e sub tensiune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Njoy ayrus 550w 80 bornze

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai pene de curent frecvente, ar fi o idee sa il duci intr-un service sa vezi ce si cum. Si sa cumperi MUSAI un UPS ca lumea, desigur. APC, APC, sau APC, desigur.