| Madalin1997 a întrebat:

De ceva timp mi se tot deregleaza ceasul de la PC, minutele, secundele, si data nu se modifica de loc; calculatorul sta tot timpul in priza (conectat permanent la curent) stie cineva care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Daca e vorba de un sistem vechi atunci este vorba de CMOS battery..."bateria de pe placa de baza"
Incearca sa iti faci un update de bios, daca ai cunostiintele necesare

| Scorpiel a răspuns:

Schimba bateria de pe placa de bazawinking

| Madalin1997 explică (pentru Scorpiel):

M-am gandit si eu la asta dar am un alt calculator la care dupa 6 ani inca nu i-am schimbat bateria si nu are nimic, calculatorul asta inca e in garantie si nici nu stiu daca are bateria aia sau are alt sistem

| Maximan345 a răspuns:

Trebuie sa modifici data si ora in bios.