| DanuTzCarbon a întrebat:

De ceva vreme tot mi se blocheaza calculatorul dar intr-un fel ciudat. Daca ascult muzica ramane muzica pornita si eu am aimp2 care e conectat la taste si din taste merge sa schimb melodia. Alt caz e la videouri. Se vede tot dar calc. e blocat. Are efect si asupra jocurilor dar nu in felu asta cu blocarea. De exemplu in NFS Carbon sau in FIFA apasam o tasta mergea singur, singurel, inainte sau daca apasam mai multe taste odata parca calculatorul era posedat. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce inseamna ''ciudat''? CITEZ: ''Daca ascult muzica ramane muzica pornita'' RASPUNS :Cum ai vrea sa ramana muzica daca vrei sa o asculti? NU cred ca poti asculta o melodie cu ''muzica'' oprita!
Iar la ''videouri'' nu are cum sa fie calculatorul blocat daca totusi vezi acel videoclip! CITEZ:''daca apasam mai multe taste odata parca calculatorul era posedat'' RASPUNS: Pai cum ai vrea sa se comporte calculatorul daca apesi mai multe taste odata fara sa spui ce taste(din fericire nu ai apasat si ''Delete'')? E ca si cum te-as trage pe tine de urechi de par de maini in acelasi timp - tot la fel vei arata si tu ''ca posedat''! DECI in final vino cu explicatii complete, cu erori, cu detalii despre comportamentul pc-ului tau si asa vei primi ajutor! "Nu poti rezolva o problema cu acelasi nivel de inteligenta care a creat problema."

| Kattan a răspuns:

Nu inteleg ce se blocheaza. Daca atunci cand asculti muzica, muzica merge, cand vezi filme, filmul merge, ce se blocheaza?