| alin9669 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un rooter tp-link cu 2 antene si am observat ca piuie. De la ce sa fie si cum sa remediez problema?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Router-ul face asa sau transformatorul? Indiferent ce e, poti merge cu el la garantie.

| darrio2007 a răspuns:

Face continuu? Sau pana se incalzeste?

| alin9669 explică (pentru darrio2007):

Continuu

| darrio2007 a răspuns (pentru alin9669):

Contact imperfect. Daca il scoti din priza si il bagi iar, face la fel? Si al meu facea dar am dat de cateva ori cu degetul in el, putin mai tare si vad ca nu mai face.E vorba de cateva luni bune in urma.

| alin9669 explică (pentru darrio2007):

Cam continuu, da cateodata parca se mai opreste dar revine...

| alin9669 explică (pentru darrio2007):

Da, la fel face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu nu a facut asa, poate ii e foame? XD

| InnocentSίn a răspuns:

Asa face si al meu, nu ai ce remedia. laughing

| andrei690 a răspuns:

Salut. Am si eu tot un router Tp-link. Cel care tiuie nu este routerul ci alimentatorul de 9v care este o mica sursa in comutatie. I-am schimbat condensatorii si face la fel si cred ca e de la transformator in sine sau pentru ca e prea apropae de doi condensatori de filtraj, probabil rezoneaza. Eu o sa l schimb cu unul din comert.La garantie nu am intrebat

| andrei690 a răspuns:

Alimentatorul unui prieten, tot Tp- link face la fel.