| UserDeTpu a întrebat:

De curand mi-am reinstalat Windows-ul, si ca tot omu' mi-am instalat si driverele. Totul bun si frumos, am terminat cu instalarea, toate driverele erau instalat, dar dupa ce s-a restarta am vazut ca nu merge sunetul. Am mai verificat odata driverele si aparent si driverul de sunet este instalat, si sunetul nu merge! Vreau sa spun ca am instalat Windows XP dupa ce am avut Windows 7 inainte, si pe Windows 7 mergea sunetul perfect! AVETI VREO IDEE DE LA CE ESTE? Va rog sa ma ajutati! FUNDA

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa verifici daca sunt bune driverele: http://www.driverscloud.com/en
Apasa Start the detection, Agent installation, Automatic installation, apoi asteapta un pic si se va downloada un programel. Instalezi programelul si apesi iarasi Start the detectin din programel. Sa nu ai inchis browser-ul. Apoi te uiti in My Drivers. Vei gasi acolo ce problema ai si ce sa instalezi. Atentie! Nu merge fara sa ai Adobe Flash Player instalat. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai instalat driverele de xp? Unde le-ai gasit? Dezinstaleaza driverul de sunet.Descarci drivers booster si scanezi cu el. Iti va gasi driverle lispa sau vechi, bineinteles ca la xp iti va gasi driverele foarte vechi.Cauti in lista driverul de sound si dai pe update. Dupa ce ti-l instaleaza automat, restartezi pc-ul si incerci sunetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca cumva inainte de a instala XP, ai deshis pc-ul si l-ai curatat de praf, mai deshide-l odata si fixeaza bine placa de sunet.