| UserDeTpu a întrebat:

De curand mi-am reinstalat windows-ul, si ca tot omu' mi-am instalat si driverele. Totul bun si frumos, am terminat cu instalarea, toate driverele erau instalat, dar dupa ce s-a restarta am vazut ca nu merge sunetul. Am mai verificat odata driverele si aparent si driverul de sunet este instalat, si sunetul nu merge! AVETI VRE-O IDEE DE LA CE ESTE? Va rog sa ma ajutati! FUNDA sad

Răspuns Câştigător
| NinthBurn a răspuns:

Salut si bine ai venit pe TPU!
Du-te in Start si cauta Device Manager (Manager dispozitive daca ai Windows in limba romana).De acolo te duci la Sound, video and game controllers ( Controlere de sunet, video și jocuri) si click dreapta pe placa de sunet. De aici poti incerca urmatoarele doua optiuni :
1. Update driver software (prima)
Daca prima solutie nu a mers, da-i Uninstall (Dezinstaleaza. Dupa ce ai dezinstalat driver-ul, instaleaza-l din nou.

Daca te-am ajutat, da-mi o funda! Este gratis!
Daca nu te-am ajutat, incearca solutiile sugerate de Nelu62.
Daca niciuna din astea nu a mers, s-ar putea sa ai o problema cu placa de sunet(poate s-a ars sau s-a stricat; nu uita sa incerci toate solutiile oferite de noi!)
O zi buna!

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/......sound-help
http://windows.microsoft.com/......d-problems
Schimba sfaturile pentru windows-ul pe care il ai instalat de la sageata din dreapta.