| Tican_Cristian_1990 a întrebat:

De curand mi-am schimbat procesorul. Primul consuma 40 W
iar al doilea 89W si am schimbat coolerul din cand in cand calculatorul se restarteaza singur in timp ce ma joc. Poate fi din cauza sursei sau de la Windows? are 200W.

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Se pot verifica temperaturile cu speccy sau alt program care afiseaza temperaturile, tensiunile. Daca totul e OK (temperaturi mici), atunci sursa de curent ar putea fi problema. Nu ar fi rau sa se reinstaleze si windows-ul, poate se rezolva asa, fara schimbarea sursei. Daca temperaturile sunt mari, atunci trebuie schimbata pasta termoconductoare, se mai poate pune inca un ventilator de carcasa.

| CPAElites a răspuns:

Cum se numeste sursa?

| CPAElites a răspuns:

Ce placa video are sistemul?
Calculeaza consumul total al pc-ului cu : http://outervision.com/power-supply-calculator

| bugativeyRO a răspuns:

Ai facut OC?; specifica si celelalte componente