| Alexandru_Valentin_1996_bY1v a întrebat:

De dimineata am deschis laptopul. La un moment dat a inceput ca totul sa se vada doar in alb si negru.Imi puteti spune cum sa rezolv problema?

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Presupun ca ai Windows 10.

Apasa WinKey + CTRL + C

WinKey e tasta dintre CTRL si ALT, cu logo-ul Windows pe ea.

Daca vrei mai multe detalii (engleza): http://support.microsoft.com/......or-filters

| Arthiom a răspuns:

Cum adica doar in alb si negru? ceva similar cu asta
http://confusedabc.com/......isplay.jpg
sau arata altfel? Fa o poza si pune-o pe postimg sa ne dam seama. Cauzele sunt multiple, display spart/fisurat, panglica care vine de la placa video la displey are undeva vreun defect, placa video si-a dat duhul etc. Ca sa verifici usor daca placa video are probleme sau nu, iei un cablu hdmi/dvi/vga (de care port are laptopul tau) si il bagi la un televizor sa vezi daca ai imagine.

| Alexandru_Valentin_1996_bY1v explică (pentru Arthiom):

Nu ca acolo. Totul este in regula ca inainte doar ca este alb negru.morice pagini deschid si desktop se vad alb negru

| Alexandru_Valentin_1996_bY1v explică (pentru Arthiom):

Nu ca acolo. Totul este in regula ca inainte doar ca este alb negru.morice pagini deschid si desktop se vad alb negru. Cand dau restart se vad culori... dupa ce se deschide alb negru

| Arthiom a răspuns (pentru Alexandru_Valentin_1996_bY1v):

Aaa la asta te refereai, sunt ori dereglate setarile de culoare ale monitorului, ori problema la driverul placii video, ori panglica.

| Mcboss05180 a răspuns:

Click dreapta pe desktop, graphic properties, display, color, advanced, saturation trebuie sa fie pe 0. Astia sunt pasii care trebuie urmati daca ai procesor de la Intel. Funda?