| Sἶrenἶa a întrebat:

De dimineata tot scrie pe telefonul meu "USIM inactiv" si arata ca nu am nici o liniutza de semnal. si nu pot trimite mesaje sau suna pe cineva sad. ce inseamnaa asta? sh ce pot face in cazu asta?

4 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Daca ai fost in perioada de gratie si ai trecut peste termenul limita de a`ti reincarca cartela, inseamna ca poti sa arunci sim`ul happy

| Denisa20000 a răspuns:

Inchide si deschide telu

| NimeniCuFunctie a răspuns:

E posibil sa-ti fie defecta placuta de semnal, iar in cazul asta ar trebui sa o schimbi.

| IuliaLol24 a răspuns:

Pai daca cartela ta de tel e veche trebuie so schimbi.