| crst90 a întrebat:

De ieri(asa din senin) semnul de retea imi apare cu un triunghi galben si cu semn de exclamare(limited or no connectivity). Am dat un system restore dintr-o zi de saptamana trecuta si tot nu si-a revenit..am reinstalat windowsul si tot asa apare..de instalat se instaleaza normal placa. nu face figuri. in device manager e totul normal. doar ca imi apare conexiunea cu semn deala. internetul imi merge pentru ca am wifi in casa. pe tf si pe laptop merge netul doar pe calculatorul mare face foguri. am schimbat si cablu de net care vine din wifi in calculator... si tot degeaba

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Daca ai dat si system restore si tot nu vrea poate este o problema cu placa de retea.Incearca totusi sa instalezi din nou driver-ul pentru LAN. Daca nu merge poti sa cumperi o placa de retea (nu sunt scumpe, 10-15lei);
http://www.price.ro/preturi_placi_de_retea-1351.htm
Nu cumperi neaparat de pe Net te duci la un magazin acolo la tine.Vezi ce raspunsuri mai primesti, poate iti da cineva o rezolvare.

| crst90 explică (pentru taken):

Placa de retea.a fost hiba.

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

La cine am mai intalnit problema asta, a spus ca mufa de pe la sursa pe placa de baza nu facea contact bine (1 sau mai multe picioruse). Poti incerca sa scoti mufa respectiva si sa o pui inapoi sau sa cumperi o placa de retea cu aprox. 15 ron si sa incerci conectarea prin ea! bafta!

| gabyS98 a răspuns:

mufa de pe la sursa pe placa de baza nu facea contact bine

| livee a răspuns:

Si la mine este la fel. cei de la rds mi-au spus ca nu trebuie sa imi fac probleme ca imi apare acest semn... internetu merge chiar daca ai acel semn acolo. nu trebuie sa te ingrijorezi la majoritatea apare asa. bafta

| taken a răspuns (pentru livee):

Crst90 spune ca nu-i merge Net-ul la calculator, doar la laptop si telefon.