| anonim_4396 a întrebat:

De la unitatea mea se aude un tiuit subtire de fiecare data cand deschid mai multe ferestre sau ma uit la videoclipuri pe youtube
Dupa ce incepe tiuitul ..de multe ori din senin. totul merge foarte greu si blocat
Help

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Sunetul ala se numeste coil noise. Cel mai probabil sursa este destul de "obosita" si nu mai poate da amperaj-ul corect si de aici si blocajul.

Incearca sa inlocuiesti sursa cu alta si sa vezi daca mai face asa.