| Artemisia a întrebat:

De o saptamana, cand deschid laptopul nu apare decatop-ul, apare tot ecranul negru nu apare imaginea de fundal si icon-urile, apare doar cursorul de la mouse. Apoi ca sa mearga il scot din priza pentru ca nu pot sa il opresc pentru ca nu apare nimic pe ecran.Stiu ca nu e bine sa il scot din priza, dar cum e tot decatop-ul negru nu vad nimic.
Deci ce sa fac pana la urma?
Il pot repara eu de una singura, sau mai bine sa chem un instalator care se pricepe.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar in dreapta jos scrie ceva? a-s vrea sa stiu!

| CataC a răspuns:

Salut
Sa-ncep cu intreabrea de final: tu ce crezi, il poti repara de una singura? Si nu, nu instalatorii repara laptopuri.
Daca nu reusesti sa intri sub nicio forma in sistemul de operare singura solutie este reinstalarea acestuia.
Daca nu reusesti nici reinstalarea, trebuie dus intr-un service autorizat, preferabil al producatorului, mai ales daca este in garantie.
Bafta

| Broadband a răspuns:

Mai bine chemi pe unu care se pricepe. din cate inteleg eu aici s-ar putea sa reinstalez windowsu, sau daca e in garantie du-te cu el de unde l-ai luat. oricum cel mai bine e sa chemi pe cineva care se pricepe. nu stiu nu le am pe laptopuri, bafta!

| ChrishaChry a răspuns:

Poti reinstala sistemul tot pentru ca eu asa am reparat un laptop vechi de al meu care facea tot asa... Orkm e posibil sa fie virusat, deci fa cum ti-am ziswinking

| juveldelaciorani a răspuns:

Schimbai windowsul e singura solutie!