| anonim_4396 a întrebat:

De un timp imi merge destul de greu laptop-ul! Am mai dezinstalat programe dar unele sunt din calculator.Ce as putea sa fac sa imi mearga mai bine? Exista vreun program sau ceva? Daca intru pe google de exemplu trebuie sa astept ceva timp pentru ca se invarte un cerc din acela si scrie Conectare.Si stiti niste site-uri nevirusate de pe care as putea sa descarc programe pentru Windows 7? Ro.malavida de exemplu. Funda

7 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Cea mai efecienta solutie suna cam asa:

-filesystem check: aici vezi daca ai bad-uri
-defragmentare: iti mai asezi informatia pe C/D/E etc
-scanare out-of-SO adica iti faci un CD bootabil de Kaspersky Rescue si scanezi din Linuxul ala Live fara sa fie Windowsul in RAM.
-Verificare integritatea hardware, daca e si un laptop mai vechiut si ai praf/animale in casa e posibil sa i se fi infundat caile de aerisire.
-daca esti din Buc si poti sa mi-l lasi 2 zile ti-l rezolv eu(iti arat unde stau si vii cu parintii obligatoriu). Imi place Becks.

Doamne ajuta!

| vampir004 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, intreaba pe cineva pe care cunosti

| Ajutatorool a răspuns:

Poti oricand sa iti cumperi alt laptop.

| Arkhasas a răspuns:

O reinstalare a sistemului de operare.

| DaW a răspuns:

Add b_best42 si te ajut euwinking

| Vitality_Realforyou_1989 a răspuns:

Iti recomand sa intrii aici http://mintywhite.com/ vei gasi totul despre ghiduri de utilizare a windows-uului vei invata sa il cunosti mai bine ce este cu el cum functioneaza si vei gasi toate utilitarele de care e nevoie pentru a-l face stabil si configura pentru nevoile tale
Mult success!

| agrozarobertfacebook a răspuns:

Pai este o solutie foarte buna reinstaleaza windowsul