| Denila123 a întrebat:

De unde aș_ putea să cumpăr piulița care se infiltrează, la mașina de tocat carne automata, Delimano.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si un strungar poate face ceva asemanator.

| lpavel a răspuns:

Ia acea piulita cu tine si mergi intr-un market sau magazin de scule si materiale, acolo vei gasi!

| Denila123 explică (pentru lpavel):

Da daca e in garanție mi o schimba

| lpavel a răspuns (pentru Denila123):

Binenteles! daca ai prin apropiere un service care ti-l poate schimba atunci cel mai bine e sa mergi acolo decat sa pierzi timpul cautand... Dar daca te referi la magazinul de unde l-ai cumparat sa-ti schimbe masina de tocat sansele sunt foarte mici! Ti-ar fi schimbat si magazinul respectiv daca nu depaseai 72 ore de la cumparare dar asa te vor trimite si ei la un service!

| Denila123 explică (pentru lpavel):

Daca e in garanție 2 ani n-ar merge

| xerxes1 a răspuns:

De la un service care asigura piese de schimb.
Sper ca nu este cea mare care tine sita.

| Denila123 explică (pentru xerxes1):

Ba chiar a mare care ține sita este

| xerxes1 a răspuns (pentru Denila123):

Se poate face pe strung, daca cunosti pe cineva.
Sau dai comanda la cei care asigura asistenta la Delimano.