| SuteTheKid a întrebat:

De unde put lua intrerupatoare/butoane mici.
Am nevoie la un proiect la scoala.
Le voi folosi la o instalatie electrica pentru luminarea unor becuri.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Intrerupatoare mici si butoane, numai de la magazinele de electronice. Intrerupatoare pentru 220V de la electrice, magazine de bricolaj, Praktiker, Dedeman, Baumax.

| stlucian a răspuns:

Pentru becuri alimentate la 220V~:

http://www.syscomelco.ro/ProdusDetaliu.asp

Trebuie sa stiu ce fel, daca ai o altfel de sursa(baterie/acumulator), la ce tensiune vrei sa lucreze cate becuri comanda si pot sa-ti dau poze aproximativ cum trebuie sa arate.

Intrerupatoare gasesti in magazinele de electrocasnice/electrice si chiar in mall-uri

| StefSzk a răspuns:

De la un magazin pentru electrice...thinking