| Seby80 a întrebat:

De unde vine si ce reprezinta,, black edition,, (amd phenom II 960t). Si care este cel mai bun procesor din categoria,, phenom II,, pentru overlocked/pret. Dau funda (detalii la raspuns va rog)

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Black edition adica se poate face overclocking masiv pe acel procesor. cel mai bun proceosr in raport pret/caliate este x4 960 T, ce se poate debloca, pe o placa de baza corespunzatoare si cu ceva noroc intr-un x6 1075, deci la pret de qouad obtii un hexa. si, ca un atuuu acest proceosr are si turbo core (singurul quad cu turbo core mi se pare) precum si consum mic, TDP=95.