| Seby80 a întrebat:

Acest procesor AMD Phenom II X4 960T Black Edition, daca este expus la un OC pana la 4.1GHz, cu un cooler dedicat (de la 200 lei in sus), are sanse sa crape(burn) in timp? credeti ca ma va tine mai mult de 1-2 ani cu procesorul in OC?

3 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Dupa parerea mea va rezista insa este recomandat ca sa verificati procesorul din cand in cand, dar teoretic ar trebui sa reziste fara nici o problema. Succes

| Seby80 explică (pentru zozo74):

Cu ca sa verific, sunt programe anume?

| kapelini a răspuns:

Salut,acest procesor este destul de bun asa cum este, nu inteleg de ce il vrei de 4.1GHz.Sa iti raspund la intrebare:NU VA CRAPA(cu un cooler bun)