| TaZManik a întrebat:

De vineri mi_am luat Clic net mi l_au activat dar nu stiu cum se face o conexiune wirelss! Cine ma ajuta? funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai router si modem(extern ori incorporat) wireless. Daca ai cele doua atunci da drumul la router, conecteaza modemul (daca nu este incorporat) si incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a New Connection si iti intra o fereastra de instalare, New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai ca sa faci o conexiune wireless trebuie sa ai un router wireless in primul rand. Daca nu ai asa ceva nu ai cum sa faci o conexiune wirless.Bafta!

| saddasdasdad a răspuns:

Nu stiu exact ce ti-au dat baietii de la clic dar presupun ca un modem si un router? iar tu vrei sa setezi routerul sa ai net pe laptop presupun?