| wiliamss433 a întrebat:

Dece imaginea de la pc se mareste, si mi se vede totul mai aproape? Cred ca am apasat eu pe ceva. cum sa fac sa fie la loc? URGENT!
Funda.

6 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Ţi se vede doar pe un browser chestia asta? Sau face la fel în general, în tot calculatorul?
Dacă face tot pe browser aşa, ţi-i apăsat pe CTRL şi mişti de scroll(rotiţă) în sus sau în jos( dacă mişti în sus se va mări imaginea, daca mişti în jos se va micşora).
Dacă asta nu se întamplă doar atunci când eşti pe browser... apasă click dreapta pe desktop->settings>şi de aici setezi rezolutia.
Sper că ţi-am fost de ajutor.
Succes!

| TheTimeKiller a răspuns:

Poate sa fie de la monitor. Ar trebui sa ai butoane la monitor care reglezi zoom-ul, right, left etc. Bafta!

| Titanos a răspuns:

Nu mai sta cu capul lipid de ecran!
Acum serios, tine apasat pe Ctrl si invarte rotita mousului

| 01rukia01 a răspuns:

Click dreapta(pe ecran), la properties, settings(chestia aia de sus), apoi acolo mai jos o sa apara o chestie cu pixeli, iti setezi cum vreai

| Geea3231 a răspuns:

"Ctrl"+"-"

| aliiluvyou a răspuns:

Încearcă să apeşi Ctrl+ minus [ - ] şi imaginea se va face mai mică. Cel puţin eu aşa fac ca să micşorez imaginea. Iar ca să măreşti apeşi Ctrl + plus [ + ].
Sper că ţi-am fost de ajutor.