| xSwearr a întrebat:

Deci, am lasat pc-ul aprins de dimineata pana seara, si seara, cand am venit de afara, am vrut si eu sa intru pe Youtube sa ascult o melodie si cand colo se bloca mouse-ului in ultimul hal... de fiecare data cand il miscam in stanga in dreapta se bloca, ba se misca. Ce as putea sa fac in situatia asta?

6 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Da-i restart, cumpara mouse nou, se strica sursa. Prostii. Problema ta are de-a face cu sistemul de operare sau in cel mai rau caz cu HDD. Daca lasi pc-ul aprins mult, el va executa in acest timp multe procese care tin windows-ul functional. Aceste procese iti pot suprasolicita procesorul si il incetinesc. Nu ai mentionat ce procesor ai, deci eu presupun ca ai unul mai vechi.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Activeaza si tu stendby la pc

| TanteMarianne a răspuns:

Da un restart si poate merge. daca nu schimba mouse-ul.
Ar trebuii sa isi revina de la sine, dar dracu sa te mai puna sa-l lasi toata ziua deschis. se supara si el si te injura...

| IdNo a răspuns:

Sa iti schimbi mouse-ul.

| Gabriel1237 a răspuns:

Nu mai consuma curent degeaba pentru ca cred ca nu tu aduci bani in casa si daca PC ul nu merge inchidel si deschidel la loc (dai restart). Dupa o zi de functionare nu cred ca se strica asa usor, deci cred ca e mai bine sa cumperi unul nou, sau sa il schimbi

| Mocioc_Danyel_1996 a răspuns:

Probabil sa-ti cumperi un mouse nou.P.s. Nu are cum sa fie din calculator. Daca il ti pornit mult timp iti poate afecta sursa, in nici un caz mouse-ul.Totusi verifica daca e bine bagata mufa de la mouse in calculator si dai un restart la PC. Daca nu isi revine inseamna ca mouse-ul este defect.