| RazvanCool a întrebat:

Deci am nevoie de ajutor.
Am scanat cu antivirus online Eset Nod 32 si uitati ce virusi mia- dat pana acum:-Win32Toolbar.AskBar
-Win32/Adware.Bandoo
-a variant of WIN32/ADWARE.BANDOO.AA
-Win32/Toolbar.MyWebSearch.
Ce ziceti Am virusi sau sunt doar posibile Infectari

Răspuns Câştigător
| ElektroViruss a răspuns:

Sunt doar adware... primul si ultimul e de la bara 'Ask' si 'My Web Search'... iar al 2-lea si al 3-lea de la 'Bandoo (Emoticoanele)'.

*Adware reprezintă acel tip de programe care, folosindu-se de vulnerabilităţile browserului ori de naivitatea utilizatorului, se instalează pe calculator şi deschid ferestre pop-up ori noi tab-uri cu reclame.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da sunt virusi! Esti infectat!
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a mai gasit aici)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spybot te salveaza. malware