| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am virusat foarte tare calculatorul, iar a doua zi s-a stricat de tot dupa ce am scanat calculatorul si sters acei virusi. Ieri am instalat alt windows si totul bine pana astazi cand am instalat alt antivirus... imi tot apare ca este virusat si se sterg in continuare acesti virusi, apare ceva Win32tonguell sau ceva de genul si nu inteleg de ce, am instalat 2 antivirusi si asa face la toti, detecteaza ceva. Ce pot face in situatia asta?

8 răspunsuri:
| JackyMarcaggi a răspuns:

Formateaza hdd, reinstaleaza windows, instaleaza antivirus, abia pe urma fa ce vrei cu el.

| RobertMoon a răspuns (pentru JackyMarcaggi):

A fost formatat si tot apar virusi, in special in Chrome HTML ceva de genul...

| JackyMarcaggi a răspuns (pentru RobertMoon):

Formateaza tot hdd, nu doar partitia cu Windows.Nu e obligatoriu ca numai aia sa fi fost infectata.

| RobertMoon a răspuns (pentru JackyMarcaggi):

Doar aia e virusata, din 251 gb mai ramane cam 100 mb chiar daca formatez, iar in D nu exista virusi.

| JackyMarcaggi a răspuns (pentru RobertMoon):

Vezi sa nu fie virusat ce incerci sa instalezi pe el, eu in locul tau nu as avea incredere, as formata tot inainte sa reinstalez.

| George225 a răspuns:

Cand ai instalat windowsu, probabil nu ai formatat partitiile, sau ai instalat ceva pe el ce e cu virusi

| RobertMoon a răspuns (pentru George225):

Am formatat partitia unde am instalat windowsul iti dai seama, dar tot imi apare ca sunt virusi acolo...